Jak co roku dzięki uprzejmości firmy Leroy Merlin Arkadia odbyliśmy jednodniowe praktyki poznając tajniki pracy w różnych zawodach z okazji Dnia przedsiębiorczości. Tym razem wybraliśmy się z 6 uczniami z klasy IV C.

Jedenasta edycja "Dni...a przedsiębiorczości" odbyła się 2 kwietnia 2014 r. My byliśmy tam 10 kwietnia.

"Dzień przedsiębiorczości" to program skierowany do uczniów szkół ponadgimnazjalnych, organizowany za pośrednictwem Internetu. Jest projektem sprzyjającym podejmowaniu przez młodych ludzi trafnych decyzji w planowaniu dalszej drogi edukacyjnej i zawodowej.

Poprzez udział w programie uczniowie mają możliwość

• odbycia kilkugodzinnych praktyk w wybranym miejscu pracy,
  • zweryfikowania swoich wyobrażeń o wymarzonym zawodzie,
  • pozyskania informacji o wykształceniu, umiejętnościach czy predyspozycjach niezbędnych do wykonywania danego zawodu,
  • doświadczenia związku pomiędzy wykształceniem a karierą zawodową,
  • zapoznania się z organizacją i zarządzaniem firmą.

Plan dnia:
9:30 - powitanie przez Dyrektora Sklepu w sali konferencyjnej
9:45 - 10:45 - prezentacja firmy+filmy, prezentacje poszczególnych działów: Dział Handlowy, DOK, Kasy, DPT
11:00 - 13:00 - poznanie pracy na poszczególnych stanowiskach (teren sklepu)
13:00 - 13:30 - podsumowanie, konkurs wiedzy o LMP, ankieta po wizycie, upominki.

Krzysztof Kurlanda