2 czerwca w poniedziałek odbył sie Szkolny Dzień Sportu. Jak co roku reprezentacje klas rywalizowały ze sobą w przeciąganiu liny, przetaczaniu opon, wyścigu w workach i innych.
Rozegrany został również indywidualny konkurs w podciąganiu na drążku i wyciskaniu leżąc.
Nowością był bieg na dystansie 3000 m., w którym wystartowało 34 chłopców i 16 dziewcząt zarówno z Technikum jak i z Liceum. Zła pogoda nie przeszkodziła największym śmiałkom w zmierzeniu się z dystansem i samym sobą.
Równocześnie odbył się Festiwal Zdrowego Jedzenia, gdzie można było zjeść coś zdrowego i skorzystać z porad dietetyka.
W konkurencji przeciągani liny zwyciężyła reprezentacja klasy I C. Należy podkreślić, że podczas tego konkursu panowała wyjątkowo sympatyczna atmosfera. Kilka klas wykazało postawę fair play. Chcąć wyrównać szanse, decydowały się na zmniejszenie swojego składu na rzecz drużyny złożonej z dziewcząt.
Wyścig z oponą i ciemną stroną mocy wygrała klasa III B. Skoki w workach z jajem zdominowała klasa III D.
Ogólną rywalizację klas wygrała reprezentacja klasy III B, która wywalczyła sobie "biały dzień" czyli jeden dzień w nowym roku szkolnym bez pytania, sprawdzianów i jedynek.
Zwycięzcą konkursu wyciskania leżąc został Mateusz Dziedzic z III A z wynikiem 110 kg. Drugie miejsce zajęli ex aequo Patryk Gabriołek z III A i Damian Wieczorek z II GL wyciskając 90 kg. Trzecie miejsce wywalczył Daniel Wójcik z klasy I C z wynikiem 87,5 kg.
Rywalizacja podciągania na drążku zakończyła się zwycięstwem Pawła Świerczyńskiego z III B (32 razy), drugi był Dominik Wawrynowicz II C (31 razy), trzeci Mateusz Dziedzic III A (24 razy).
Bieg na dystansie 3000 m. wygrał uczeń klasy III D - Kamil Makowiecki. Drugie miejsce zajął Robert Auguściński z klasy II B, a trzecią lokatę wywalczył Patryk Majsterek z klasy III D.
Gratulujemy.

Małgorzata Strycharz