Konferencja zamykająca projekt BuildYourEnglish

13 lutego 2014 r. w hotelu Novotel, Polski Związek Pracodawców Budownictwa zorganizował konferencję zamykającą projekt, w którego testowaniu brali udział uczniowie naszej szkoły.

Konferencja była podsumowaniem dwuletniego projektu, mającego na celu wsparcie pracowników związanych z sektorem budownictwa w nauce technicznego języka angielskiego. Główną grupą docelową projektu są uczniowie szkół budowlanych, pracownicy budowlani oraz nauczyciele języka angielskiego.

Działanie projektu jest szczególnie skoncentrowane na podwyższeniu zdolności językowych u beneficjentów projektu oraz udostępnienie im narzędzia do samodzielnej nauki języka obcego. Drugim celem jest użycie narzędzi ICT w tworzeniu kursów szkoleniowych, które w znaczny sposób przyczyniają się do uatrakcyjnienia nauki.

Produktem projektu jest program komputerowy zawierający przystępne oraz ciekawe ćwiczenia oraz materiały dydaktyczne na temat budownictwa. Kurs BuildYourEnglish składa się z czterech modułów, z których każdy podzielony jest na 15 lekcji po 7 ćwiczeń w każdej. Ćwiczenia, jak też materiały dydaktyczne, mają charakter audiowizualny i oddają realność sytuacji zdarzających się podczas codziennej pracy.

Kurs językowy BuildYourEnglish może z powodzeniem służyć jako wsparcie w podstawowym programie nauczania lub jako samodzielne narzędzie służące do poszerzania swojej wiedzy zawodowej związanej ze znajomością języka angielskiego.