Kurs pierwszej pomocy - uczymy się jak ratować życie

Potocznie mówi się, że wypadki chodzą po ludziach. Statystycznie co 15 minut zdarza się wypadek na budowie... Co robić w sytuacji, kiedy dotyka nas tragedia lub jesteśmy świadkami wypadku? Jak zareagować? W takiej sytuacji umiejętność udzielania pierwszej pomocy jest na wagę złota!

pomoc.jpg11 grudnia już po raz czwarty w naszej szkole został zorganizowany kurs pierwszej pomocy przeprowadzony przez grupę ratowników medycznych, w którym wzięli udział uczniowie Technikum Budowlanego. Oprócz bardzo przydatnej wiedzy teoretycznej mogli poćwiczyć swoje umiejętności w sytuacjach symulowanych.

Po zakończeniu kursu każdy uczeń otrzymał imienny certyfikat. Uczestnik kursu potrafi skutecznie udzielić pomocy medycznej w najczęściej występujących w życiu wypadkach i nagłych zachorowaniach, ocenić stan osoby nieprzytomnej i prawidłowo z nią postępować, czy samodzielnie wykonać resuscytację w sytuacji zatrzymania krążenia.

Nieszczęśliwy wypadek może przytrafić się wszędzie i o każdej porze. Dlatego ważnym jest, abyśmy umieli udzielić pierwszej pomocy, gdy znajdziemy się w takiej sytuacji. Mam nadzieję, że umiejętności nabyte w szkole pozostaną uczniom na całe życie!

Joanna Wardziak