Z wizytą na Stadionie Narodowym

W dniu 2 maja na Stadionie Narodowym odbył się finałowy mecz Pucharu Polski na który władze PZPN zaprosiły zorganizowane grupy dzieci i młodzieży szkół oraz klubów sportowych. Byli tam również nasi uczniowie zebrani przez prof. Wiesława Golonkę. Termin meczu nie był zbyt korzystny (długi weekend majowy) a i pogoda niezbyt zachęcająca do wyjścia z domu. Niemniej najwytrwalsi dotarli na miejsce zbiórki i doczekali nagrody, gdyż mecz był bardzo zacięty i dramatyczny. Zwycięzcę wyłoniły dopiero rzuty karne. Po raz pierwszy w historii wygrała drużyna "Zawiszy" Bydgoszcz. Dla naszych uczniów natomiast nie była to pierwsza wizyta na "Narodowym". Ponieważ większość z nich stanowili uczniowie Technikum, mogli oni podziwiać piękno stadionu, który za każdym razem robi niezwykłe wrażenie zwykłego kibica, a co dopiero fachowców z branży budowlanej! Następnym celem naszych uczniów - kibiców jest wyjście na stadion Legii. Tam oprócz podziwiania stadionu zapowiada się lekcja sportowego dopingu, bo ogromna większość na co dzień kibicuje drużynie z Łazienkowskiej.

Wiesław Golonka