Obchody rocznicy odsieczy wiedeńskiej

18 września odbyło się spotkanie zorganizowane przez fundację "Świat na Tak". Wzięli w nim udział przedstawiciele Klubu Ośmiu z naszej szkoły - uczniowie klasy III B.
Prezes fundacji, pani poseł Joanna Fabisiak, na ręce opiekunów wolontariatu i przedstawicieli klubów przekazała podziękowania za dotychczasową współpracę.
Spotkanie związane było z obchodami rocznicy odsieczy wiedeńskiej. Wśród zaproszonych gości była pani dyrektor ośrodka polonijnego przy ambasadzie polskiej w Wiedniu. Doszło do podpisania umowy o współpracy pomiędzy LO im. Sobieskiego, a w/w ośrodkiem.
Podczas uroczystości przeprowadzono konkurs wiedzy o odsieczy wiedeńskiej. Uczennica naszego Zespołu Szkół nr 23 - Sandra Dreksler, była w zespole wolontariuszy, który został zwycięzcą konkursu.
Uroczystość uświetniły występy Zespołu Reprezentacyjnego Wojska Polskiego.

Małgorzata Strycharz