Projekt "Młody fachowiec"

W dniach 16 - 20 września 2013 r. kolejna klasa trzecia III D, odbyła zajęcia praktyczne w ramach projektu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej "Młody fachowiec - warsztaty budowlane".
W pierwszym dniu zajęcia odbywały się w naszej szkole, gdzie zapoznaliśmy się z ogólnymi zasadami BHP oraz narzędziami, które będą niezbędne do wykonywania prac podczas zajęć praktycznych.
Drugiego dnia zostaliśmy podzieleni na dwie grupy 15-osobowe. Pierwsza pojechała na zajęcia do CKP, natomiast pozostali wybrali się do firmy PERI Polska zajmującej się rusztowaniami. W CKP odbyło się szkolenie z zakresu murowania z betonu komórkowego na cienką spoinę oraz położenia tynku barytowego. W tym czasie druga grupa, która miała zajęcia w Peri, została zapoznana z zasadami BHP obowiązującymi przy pracy na rusztowaniach. Miała ona za zadanie złożenie wyznaczonego rodzaju konstrukcji rusztowania. Po dwóch dniach następowała zmiana miejsca odbywania zajęć, tak by wszyscy uczestnicy mogli wziąć udział w pełnym szkoleniu.
Był to bardzo ciekawy i pouczający projekt, dzięki któremu każdy z nas zdobył wiedzę i doświadczenie niezbędne w naszym zawodzie.

uczeń klasy III D

Przedstawiamy filmik z udziału klasy III D w projekcie "Młody fachowiec".