74 rocznica powstania Polskiego Państwa Podziemnego

Dnia 27 września 2013 r. w Katedrze Polowej Wojska Polskiego odbyła się msza święta z okazji 74 rocznicy powstania Polskiego Państwa Podziemnego. W uroczystościach uczestniczyła delegacja uczniów z pocztem sztandarowym Technikum Budowlanego nr 1.
Dalsza część obchodów miała miejsce pod pomnikiem Podziemnego Państwa Polskiego i Armii Krajowej przy ul. Wiejskiej. Prezes ZG Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej podczas przemówienia przypomniał wszystkim zgromadzonym gościom czas i ludzi, którzy tworzyli Podziemne Państwo Polskie. Tam również sztandar Technikum był reprezentowany przez uczniów naszej szkoły (klasy: II B, III B, III D).
Uroczystość zakończono apelem pamięci poległych oraz złożeniem wieńców i wiązanek - w tym również od warszawskiej młodzieży.

Katarzyna Pietrzak, Wiesław Golonka