Ślubowanie klas pierwszych

14 października 2013 r. w Dzień Edukacji Narodowej odbyło się ślubowanie klas pierwszych Technikum Budowlanego nr 1. Uczniowie z klasy I A i I C zaprezentowali zebranym gościom sylwetkę patrona szkoły - profesora Zdzisława Mączeńskiego. Następnie reprezentanci Pierwszoklasistów złożyli na sztandar szkoły uroczyste przyrzeczenie, po którym wszystkim uczniom klas pierwszych zostały wręczone bordowe krawaty. Przekazanie krawatów "pierwszakom" jest symbolicznym włączeniem do społeczności szkolnej.
Na koniec uroczystości odbyła się część artystyczna - po raz pierwszy wystąpili w niej także nauczyciele wzbudzając entuzjazm wszystkich uczestników. Występ nagrodzono gromkimi brawami, oczekując kolejnych wspólnych występów nauczycieli i uczniów.