Wycieczka klas pierwszych do MEN

23 października 2013 r. w ramach obchodów Tygodnia Patrona, klasy pierwsze Technikum wybrały się na wycieczkę do gmachu Ministerstwa Edukacji Narodowej. Budynek ten, w stylu klasycyzmu redukcyjnego, zaprojektował patron naszej szkoły profesor Zdzisław Mączeński. Budynek zbudowany został w latach 1927 - 1930. Wygląd zewnętrzny jak i wystój wnętrz są oryginalne i zachowane w całości.
Uczniowie zwiedzili ten historyczny gmach, gdzie w czasie II wojny światowej mieściło się Gestapo.
Dużą niespodziankę sprawiło nam spotkanie z panią Minister Edukacji Narodowej Krystyną Szumilas, która zaprosiła nas do swojego gabinetu. Po krótkiej rozmowie, na zakończenie spotkania wykonaliśmy wspólne pamiątkowe zdjęcie, za co bardzo serdecznie dziękujemy Pani Minister.

Małgorzata Strycharz