Wyjazd integracyjny do Sobanic

W piątek, 13 września 2013 r. uczniowie wszystkich klas pierwszych Zespołu Szkół nr 23 wraz z wychowawcami, wychowawcami wspomagającymi i wicedyrektorami obu szkół wyjechali na wyprawę na Czarny Ląd do wioski Kuanjamo, powstałej w Sobanicach. Wioska została zbudowana z chat przeniesionych jakby żywcem z Afryki, stanowi "Centrum Afryki" w Polsce, na które składają się m. in. sale warsztatowe, sale wystawowe, gdzie zgromadzono prywatną kolekcję sztuki afrykańskiej, w tym maski, rzeźby i figury afrykańskie, narzędzia użytkowe, instrumenty i wiele innych przedmiotów z kontynentu afrykańskiego. Wyjazd miał zapewnić uczniom klas pierwszych przede wszystkim miłą zabawę i zintegrować środowisko szkolne. Po przyjeździe na miejsce, uczniowie zostali podzieleni na trzy grupy, które kolejno uczestniczyły w różnego rodzaju zabawach: zwiedzaniu wioski afrykańskiej, muzeum z eksponatami afrykańskimi, nauce tańca afrykańskiego, walkach sumo, wspinaniu się na ściance alpinistycznej, strzelaniu z wiatrówki i z łuku sportowego. Na koniec wyjazdu gospodarze uraczyli nas ogniskiem, przy którym mogliśmy upiec kiełbaski i napić się gorącej herbaty. Oto kilka zdjęć z naszego wyjazdu.