27 czerwca 2014 r. to długo oczekiwany przez uczniów dzień zakończenia roku szkolnego 2013/2014. Po wprowadzeniu sztandaru szkoły, uroczystość rozpoczęła dyrektor Zespołu Szkół pani Barbara Krakós podsumowując pracę całej społeczności szkolnej wmijającym roku. Następnie do zebranych osób przemówiły pani Katarzyna Podniesińska-Urbaniak – wiceprzewodnicząca Rady Rodziców ipani Barbara Młynarska - przewodnicząca Stowarzyszenia Absolwentów szkoły.
Po przemówieniach zaproszonych gości pani dyrektor Grażyna Dębowska wymieniła niektóre osiągnięcia iwydarzenia kończącego się roku szkolnego. Były to m.in. uzyskanie przez 5uczniów tytułów finalistów IEdycji Olimpiady Budowlanej zorganizowanej przez Międzynarodową Wyższą Szkołę Logistyki iTransportu, zajęcie IImiejsca wOgólnopolskim Konkursie „Buduj z pasją”, nawiązanie współpracy zfirmą Bricoman, szkolenia zawodowe firm Weber, Fischer, Sopro, zorganizowanie Akcji Zdzisław, Dnia Budowlańca, kursu rysunku odręcznego dla gimnazjalistów.
Jednak najważniejszym punktem uroczystości było oczywiście wręczenie nagród uczniom wyróżnionym.
Za wysokie średnie ocen uzyskane na świadectwie promocyjnym nagrody otrzymali:

• Karlicki Paweł – III A
  • Kontek Adrian – I C
  • Pałaszewski Tomasz – I C
  • Boguszewski Paweł – II C
  • Kalota Katarzyna – III A
  • Duszczyk Maksymilian – II A
  • Boński Przemysław – III D
  • Gabriołek Patryk – III A
  • Śliwa Maciej – III C
  •  Bakierski Sebastian – II B
  • Banasiewicz Kamil – II B
  • Wójcicki Wojciech – I A
  • Chmiel Daniel – I C
  • Świderski Robert – II C
  • Sobkiewicz Eryk – III C

Statuetkę „Młoda kadra” za najwyższą średnią ocen uzyskaną z przedmiotów zawodowych otrzymali:

• Pałaszewski Tomasz klasa I C – średnia 5,25
  • Duszczyk Maksymilian klasa II A – średnia 5,17
  • Karlicki Paweł klasa III A – średnia 5,00
  • Boński Przemysław klasa III D – średnia 5,00

Nagrodzeni w konkursie „Wiedzy o krajach niemieckojęzycznych”:

• Klaudia Recz – I A – zajęcie I miejsca
  • Frączkiewicz Karol – II B – zajęcie II miejsca

Nagroda za konkurs literacki:

• Muracki Szymon – II C zajęcie III miejsca

Nagrodę „Ucznia roku” otrzymał po raz drugi Mateusz Gazda z klasy III D. Uczeń ten otrzymał także nagrodę za swoją pracę w Samorządzie Uczniowskim, gdzie pełnił funkcję wiceprzewodniczącego.

Ostatnimi nagrodzonymi byli nasi sportowcy:

•  Chełstowski Bartłomiej – I A
  • Kaczyński Marcin – I A
  • Matuszewski Łukasz – I A
  • Suska Paweł – I A
  • Goszczyński Mateusz – I C
  • Baradziej-Szczęśniak Artur – I C
  • Chmiel Daniel – I C
  • Kos Jakub – I C
  • Kontek Adrian – I C
  • Wójcik Daniel- I C
  • Malina Patryk – I C

Uroczystość zakończyły słowa skierowane do uczniów i grona pedagogicznego z życzeniami wspaniałych i bezpiecznych wakacji.
Następnie uczniowie rozeszli się do wyznaczonych sal, aby spotkać się ze swoimi wychowawcami.