25 września uczniowie klas pierwszych i trzecich uczestniczyli w kolejnych zajęciach organizowanych przez Fundację Bliżej Gwiazd. Tym razem tematem przewodnim była astronomia.

Na zajęciach uczniowie mogli dowiedzieć się w jaki sposób rozpocząć swoją przygodę amatorską astronomią obserwacyjną, jakim sprzętem można obserwować sferę niebieską, a także jak można uczestniczyć w rzeczywistych odkryciach naukowych biorąc udział w projektach citizen science.

Pokaz nieba w mobilnym planetarium dał uczniom możliwość zobaczenia wyglądu sfery niebieskiej o różnych porach roku, nauczył podstaw orientacji na niebie, rozpoznawania gwiazdozbiorów i jasnych gwiazd, pozwolił także zobaczyć aktualne zjawiska astronomiczne. Uczestnicy zrozumieli konsekwencje ruchu obrotowego i obiegowego Ziemi, powody powstawania zjawisk zaćmieniowych, poruszone były również tematy związane z obserwacjami nocnego nieba. Prowadzenie: Kacper Halaburda, Koło Naukowe Astronomów OA UW oraz Centrum Edukacyjne Planeta Anuka.