Zespół naszych koszykarzy dopiął swojego celu! Wygrał tzw. "mały finał" w turnieju rozgrywanym w ramach WOM. To naprawdę duże osiągnięcie co najmniej z dwóch względów. Po pierwsze, w historii sportu szkolnego w XXI wieku, akurat w tej dyscyplinie nie udało się jeszcze naszym zawodnikom zajść tak daleko. Po drugie, w zawodach piłki koszykowej zawsze uczestniczy rekordowa ilość drużyn - w tym roku aż 18!
Żeby zagrać mecz o trzecie miejsce, zespół nasz musiał w pokonanym polu zostawić m.in. liceum sportowe z Konwiktorskiej! W półfinale przegraliśmy po dramatycznym boju z LO im. Frycza Modrzewskiego. Wówczas wydawało się, że mecz drużyn szkolnych nie może dostarczyć więcej emocji. Ci którzy jednak tak myśleli byli w dużym błędzie! Ale po kolei.
Rywalem naszych koszykarzy była ekipa LO im. Sobieskiego, a więc mieliśmy derby Powiśla. Uczniowie obu szkół na co dzień spotykają się na obiektach Agrykoli w ramach zajęć wychowania fizycznego. Kto się choć trochę interesuje sportem, rozumie co to znaczy! I rzeczywiście od pierwszej akcji na parkiecie toczył się zaciekły bój. Rywale okazali się bardzo mocnym zespołem, w barwach którego występowało kilku byłych zawodników klubowych. Praktycznie cały mecz na prowadzeniu byli gracze Sobieskiego. Nasi walczyli niesamowicie ambitnie, ale widać było, że po długiej przerwie świątecznej brakuje im precyzji rzutowej. Dobrze, że w tym meczu zagrał Krzysiek Krysik (musiał opuścić mecz półfinałowy), który do końca trzeciej kwarty trzymał wynik dający nadzieję na wygraną w końcówce meczu. Przegrywaliśmy jednak przed ostatnią odsłoną 18 - 22. Wówczas sprawy w swoje ręce wzięli najbardziej doświadczeni: Tomek Tubacki i Maciek Śliwa. Obaj w końcu zaczęli trafiać. Niemniej jednak po raz pierwszy nasz zespół wyszedł na jednopunktowe prowadzenie na 2 min i 46 sek przed końcem spotkania! Decydujące o zwycięstwie punkty T. Tubacki rzucił na 8 sek przed syreną końcową! Przeciwnik próbował ratować remis akcją za trzy punkty, ale lider ich zespołu przestrzelił. Wynik końcowy 29 - 26 dla nas, a ostatnia kwarta rozstrzygnięta 11 - 4 na naszą korzyść. To nie był przypadek. Zespół nasz składał się bowiem z 10 zawodników, z których każdy miał swój wkład w ten sukces w przeciwieństwie do rywala, gdzie grała praktycznie tylko jedna "piątka". GRATULACJE!
SKŁAD ZS 23 - wszyscy nasi koszykarze są uczniami Technikum!
TUBACKI Tomasz, ŚLIWA Maciej, DZIEDZIC Mateusz, KRYSIK Krzysztof, WYPNIEWSKI Dominik, JANASZEK Dawid, MACIĄŻEK Piotr, TRZEŚNIEWSKI Michał, GWOŹDZIEWICZ Kamil, MODZELEWSKI Kamil

trener: Wiesław Golonka