W tym roku szkolnym nasze Technikum Budowlane nr 1 po raz pierwszy wzięło udział w konkursie Arsenał-Warszawa, organizowanym przez Katolicki Ruch KARAN, pod honorowym patronatem Pani Prezydent m st. Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz oraz Mazowieckiego Kuratora Oświaty. To dzięki naszemu uczniowi - Markowi Skrobotowi z klasy I A zainicjowana została grupa konkursowa składająca się jeszcze z dwóch uczennic klas pierwszych i jednego ucznia klasy drugiej - współdziałającego w naszych murach LVIII LO.
Miło nam poinformować, że grupa ta otrzymała I nagrodę w IX Edycji Konkursu Arsenał-Warszawa za pełnometrażowy film dokumentalny zatytułowany "Po wojnie mamusiu, do zobaczenia po wojnie", poświęcony Profesorowi Tadeuszowi Jaroszowi - harcerzowi Szarych Szeregów, uczestnikowi Powstania Warszawskiego, a obecnie v-ce Przewodniczącemu Stowarzyszenia Szarych Szeregów, v-ce Przewodniczącemu Rady Fundacji Polskiego Państwa Podziemnego, członkowi Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej.
Pragniemy podkreślić, że bohater naszego filmu jest także "budowlańcem", absolwentem Wydziału Budownictwa Politechniki Warszawskiej (dyplom z 1952 r.). Przez wiele lat związany z Instytutem Techniki Budowlanej, którego jest profesorem. Jest autorem ponad osiemdziesięciu prac badawczych, artykułów i referatów oraz licznych ekspertyz i opracowań normalizowanych. W latach 1980 - 1985 pracował jako Profesor i Kierownik Zakładu Budownictwa w University of Jos w Nigerii.
Możliwość spotkania oraz bliższego kontaktu z tak zasłużonym, a jednocześnie niezwykle przyjaznym i oddanym młodzieży człowiekiem traktujemy jako przysłowiowe "przekazanie pałeczki w sztafecie pokoleń". Cieszymy się, że nasza młodzież kontynuje tradycje "starej szkoły polskiego budownictwa" i uwiecznia bohaterską historię Jej twórców, których młode lata przypadały na trudny czas II wojny światowej.

Konkurs Arsenał - Warszawa - to hołd młodzieży szkół warszawskich dla Stolicy, to poszukiwanie różnorodnych barw jej przeszłości i teraźniejszości. To ocalenie pamięci tych, którzy w Warszawie żyli, pracowali, walczyli i ginęli. To ocalenie od zapomnienia nie tylko ludzi, ale także wydarzeń i miejsc wpisanych w Jej los.
Nasza młodzież dotarła do bohatera, który nie tylko swoim udziałem w Powstaniu Warszawskim, jako młody harcerz Szarych Szeregów, ale całym swoim późniejszym życiem zawodowym związanym z budownictwem - dał dowód swojego patriotyzmu i oddania naszej Stolicy.
Cieszymy się bardzo z sukcesu naszej młodzieży i wyrażamy nadzieję, że od tej IX Edycji - nasze Technikum Budowlane już na stałe dołączy do grona zacnych i zasłużonych warszawskich szkół średnich uhonorowanych laurem zwycięstwa Konkursu Arsenał - Warszawa.