Dnia 24 października bieżącego roku jako uczniowie Technikum Budowlanego nr 1 w Warszawie mieliśmy przyjemność uczestniczyć w konferencji „Filozofia sukcesu” zorganizowanej przez Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa Oddział Warszawski. Konferencja ta odbywała się w sali kinowej Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie. Jak nietrudno się domyślić, motywem przewodnim spotkania był sukces, a konkretnie sposób dążenia do niego. „Od kuchni” można było poznać historie ludzi, którzy są współtwórcami największych korporacji i firm budowlanych na całym świecie, a ich decyzji mają kluczowe znaczenie w branży. Konferencję prowadził Pan Wiktor Piwkowski – były prezes zarządu PERI Polska (obecnie Sekretarz Generalny PZITB), który swoim poczuciem humoru nadał konferencji bardzo luźny i swobodny charakter.
Gośćmi Wojskowej Akademii Technicznej byli:

• pan Roman Wieczorek – wiceprezydent SKANSKA A.B.
  • pani Dorota Raben – prezes Zarządu Morskiego Portu Gdańsk S.A.
  • pan Dariusz Blocher – prezes zarządu BUDIMEX S.A.
  • pan Sławomir Muturi – właściciel firmy MZURI
  • pan Paweł Gulak – główny technolog PERI POLSKA

Między innymi od Pani Doroty Raben dowiedzieliśmy się na co zwracać uwagę przy rozmowach z ludźmi, aby wypaść fachowo i profesjonalnie. Opowiedziała ona o blaskach i cieniach swojej drogi do sukcesu. Treści zawarte w wystąpieniu stanowiły vademecum wiedzy dotyczącej przygotowań do spotkań o charakterze biznesowym.
Na szczególną uwagę zasługuje również wystąpienie prezesa zarządu firmy BUDIMEX. Zaskoczyło ono widzów swoją konwencją. Pan Dariusz Blocher opowiedział nieco o strukturach i prawach, jakimi rządzi się firma. Na koniec, ku uciesze wybrańców, podarował płatny staż w firmie oraz zagwarantował jednej z dziewcząt okres próbny, w ramach podziękowania za ciekawą dyskusję. Tym akcentem na pewno zyskał w oczach publiczności, a zabieg ten miał charakter wyraźnie PR’owy.
Temat, jaki został poruszony na spotkaniu, jest bez wątpienia bardzo ważnym aspektem w kwestii dążenia do sukcesu. Okazja spotkania i wysłuchania wystąpień zaproszonych gości jest bez wątpienia cennym doświadczeniem.
Podziękowania należą się również dyrekcji oraz nauczycielom naszej szkoły, przede wszystkim za to, że przykładają wagę do naszego rozwoju w sposób kreatywny nie tylko poprzez suchą teorię.
Dziękujemy również przedstawicielom Wojskowej Akademii Technicznej za pomoc w organizacji konferencji. Na szczególne podziękowania zasługują również władze uczelni, która cieszy się prestiżem oraz wieloletnią tradycją.

Michał Jagoda IV C