ZNAKOMITA POSTAWA KOSZYKARZY W ROZGRYWKACH WOM.
Pisaliśmy o naszych nadziejach związanych z występem naszych koszykarzy w zawodach międzyszkolnych. Już teraz, choć przed nimi jeszcze mecz o III miejsce (czwartek 18 grudnia w hali przy Konwiktorskiej) można śmiał powiedzieć, że nasi reprezentanci nie zawiedli. Drużyna, którą w całości tworzą uczniowie Technikum, najpierw wygrała bardzo mocną grupę eliminacyjną, pozostawiając za sobą Liceum Sportowe z Konwiktorskiej i bardzo silną ekipę z LO Zamoyskiego! W przeszłości obie te drużyny wielokrotnie wygrywały rozgrywki WOM. Zespół koszykarzy dojrzewał jednak do sukcesu już od trzech lat więc nie zamierzał poprzestać na tym osiągnięciu. W drugim etapie zawodów nasi zawodnicy najpierw piętnastoma punktami zdystansowali zespół LO Dąbrowskiego (popisowa czwarta kwarta!) by w meczu o zwycięstwo w grupie i lepsze rozstawienie w półfinale ulec nieznacznie LO im. Reya. Półfinał to gra na krawędzi od pierwszej do ostatniej sekundy meczu z drużyną LO im. Modrzewskiego. Prowadzenie zmieniało się raz w jedną, raz w druga stronę, ale jeszcze na 9 sek przed końcem spotkania wszystko mogło się zdarzyć. Przegrywaliśmy 2 pkt ale mieliśmy piłkę i czas dla drużyny! Po wznowieniu udało się naszym chłopcom rozegrać rozrysowaną przez kapitana Tomka Tubackiego akcję, ale piłka rzucona spoza linii trzech punktów trafiła tylko w obręcz! Wynik końcowy 27-30 (rywale mieli jeszcze rzuty wolne bez wznawiania gry). Sędziowie i trenerzy innych ekip uznali ten mecz za najlepsze widowisko rozgrywek, zarówno pod względem emocji jak również poziomu sportowego. Jest to na pewno jakiś powód do skromnej satysfakcji. Najlepszym jednak pocieszeniem po tak nieznacznej przegranej będzie zwycięstwo w meczu o trzecie miejsce. Naszymi rywalami będą sąsiedzi z LO im. Sobieskiego. Wiadomo bowiem, że derby rządzą się swoimi prawami!