W dniu 20 listopada 2014 r. odbyliśmy niezwykłą lekcję historii we wspaniałych wnętrzach Rezydencji Belweder.
Dzięki uprzejmości Kancelarii Prezydenta RP oraz kierownictwa Rezydencji Belweder kilka klas naszego Technikum miało możliwość zwiedzenia wystawy poświęconej Marszałkowi Józefowi Piłsudskiemu oraz historii Orderu Wojennego Virtuti Militari, a także gabinetu Marszałka oraz wszystkich sal historycznych znajdujących się na parterze Belwederu. Gościliśmy także w kaplicy prezydenckiej i podziwialiśmy Królewskie Łazienki w jesiennej szacie, na które tak jak my współcześnie, mógł przed laty z okien Belwederu spoglądać Marszałek Piłsudski.

Od przewodników, którzy oprowadzali nas po tych zabytkowych wnętrzach mogliśmy dowiedzieć się wielu ciekawych informacji dotyczących historii samego gmachu oraz postaci Marszałka. W wyjątkowy sposób nawiązał z nami kontakt Pan Rafał Dąbrowiecki, ubarwiając swoją opowieść licznymi anegdotami i szczegółami z życia Marszałka Józefa Piłsudskiego i Jego otoczenia, co w niekonwencjonalny sposób przybliżyło nam wiedzę historyczną.

Niezwykle cenimy rangę zajęć edukacyjnych prowadzonych poza szkołą, które znacząco uzupełniają naszą wiedzę zdobywaną na lekcjach historii i WOS-u. W odczuciu zarówno naszym, jak i towarzyszących nam nauczycieli możliwość zwiedzenia Belwederu, a także kontakt z bezcennymi, zgromadzonymi w nim zbiorami była taką właśnie "żywą" lekcją historii. Przebywanie, chociaż przez krótką chwilę w pomieszczeniach związanych z postacią wielkiego Polaka - Marszałka Józefa Piłsudskiego - wywarło na nas ogromne wrażenie, dało możliwość "dotknięcia historii" znanej dotychczas jedynie z podręczników, książek i starych klisz fotograficznych, czy filmowych.

Wizyta w Belwederze - siedzibie głowy naszego państwa - Pana Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego oraz możliwość zapoznania się z cennymi i unikatowymi zbiorami historycznymi, czy salami w których Pan Prezydent przyjmuje swoich znamienitych gości - prezydentów i koronowane głowy państw całego świata była dla nas ogromnym zaszczytem i wyróżnieniem.

Zajęcia w Belwederze zorganizowała biblioteka szkolna.