W dniu 16 marca 2015 r. uczniowie klasy I A naszego technikum odwiedzili największą i najstarszą w Polsce Wytwórnię Filmów Dokumentalnych i Fabularnych przy ul. Chełmskiej. Przez ponad pół wieku WFDiF była miejscem pracy najwybitniejszych twórców polskiej kinematografii, których dzieła należą do kanonu polskiej i światowej sztuki filmowej.
To właśnie w jednej z hal na terenie wytwórni zaaranżowano unikatową przestrzeń edukacyjną stworzoną w magicznym świecie planu filmowego "Miasto 44" w reżyserii Jana Komasy. Tą właśnie wystawę mieli okazję zwiedzać nasi pierwszoklasiści. Przebrani w powstańcze panterki w hełmach  z biało-czerwonym otokiem i taką też opaską na prawej ręce, ucharakteryzowani wyruszyli jak oddział młodych powstańców na szlak wędrówki po planie filmowym, chyba już kultowego filmu współczesnej młodzieży - "Miasto 44". W czasie tej wędrówki mieli także okazję obejrzeć oryginalne kroniki, kręcone przez powstańczych operatorów, zobaczyć rekwizyty i kostiumy użyte w czasie kręcenia filmu, wejść do "kanałów" z których wydobywał się charakterystyczny odgłos poruszających się po wodzie i szlamie oddziałów, wycofujących się Powstańców. Mieli też okazję poznać bliżej tajniki i różne pojęcia sztuki filmowej. Wzięli udział w quizie, podczas którego musieli przyporządkować obrazy następującym po sobie dźwiękom, co utworzyło pewną opowieść. Z tego konkursu obie rywalizujące ze sobą grupy wyszły zwycięsko. Wędrówka po planie filmowym sprawiła, że od tej pory oglądanie filmów stanie się jeszcze bardziej pasjonujące, a ta przygoda, jaką mogli przeżyć nasi uczniowie, pozwoli im jeszcze głębiej poznać uczucia i wiarę z jaką szli do Powstania Warszawskiego ich ówcześni rówieśnicy.