20 kwietnia uczniowie klas trzecich Technikum Budowlanego gościli na Wydziale Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej. Mieliśmy możliwość poczuć atmosferę wyższej uczelni słuchając wykładu pani dr inż. Wioletty Jackiewicz-Rek na temat wad i zalet betonu architektonicznego w konstrukcjach budowlanych. Przy okazji dowiedzieliśmy się o wielu interesujących aspektach  studiowania na PW. Uzyskaliśmy wyczerpujące informacje o wydziałach, systemie rekrutacji, egzaminach i tematyce zajęć podejmowanych na ćwiczeniach i wykładach. Mieliśmy również okazję zwiedzić budynek Wydziału, zajrzeć do pracowni oraz laboratoriów i na własne oczy przyjrzeć się wykonywanym badaniom. Nasza wizyta choć krótka była niezwykle owocna i z pewnością chcielibyśmy tutaj wrócić, ale najlepiej już w roli studentów.

Rafał Flisek III A