W ramach corocznych obchodów Tygodnia Patrona uczniowie naszego Technikum złożyli w dniu 21 października 2014 r. wiązankę biało-czerwonych kwiatów pod tablicą upamiętniającą działalność prof. Z. Mączeńskiego w Komitecie Odbudowy Kościołów przy Radzie Prymasowskiej, znajdującą się na południowej ścianie Archikatedry Św. Jana Chrzciciela na warszawskiej Starówce.

W murach Archikatedry bardzo serdecznie powitał nas Jej Gospodarz - Ksiądz Prałat Bogdan Bartołd, który towarzyszył uczniom podczas tej skromnej uroczystości, co uwieczniliśmy na prezentowanych poniżej fotografiach.
Przekazaliśmy również Księdzu Proboszczowi materiały dotyczące postaci naszego Patrona - profesora Zdzisława Mączeńskiego, jego życia i dorobku architektonicznego oraz materiały dotyczące historii naszej szkoły. Bardzo miło nam było usłyszeć, że będą one włączone do materiałów archiwalnych Archikatedry. Cieszymy się tym samym, że choć w małym stopniu - uczestniczymy w dokumentowaniu dziejów naszej Ojczyzny.

Zapraszamy wszystkich odwiedzających warszawską Bazylikę Archikatedralną, aby choć na moment przystanęli przy tablicy poświęconej naszemu Patronowi, a może to będzie inspiracją do poznawania zawiłych dziejów odbudowy - zniszczonych podczas II wojny światowej - warszawskich kościołów, które dziś w wolnej Polsce urzekają nas swoim architektonicznym blaskiem, właśnie dzięki takim ludziom jak nasz Patron - profesor Zdzisław Mączeński.