10 stycznia po raz dwudziesty czwarty zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. My również wspieraliśmy tę szlachetną akcję. Razem z Młodzieżowym Domem Kultury Śródmieście, w ramach wzajemnej współpracy, w siedzibie MDK – u przy ul. Łazienkowskiej zorganizowaliśmy mnóstwo atrakcji dla mieszkańców dzielnicy i naszych uczniów. Wśród nich były:

• koncert zespołu „Fasolki”
  • gry i zabawy językowe oraz rytmiczne dla dzieci
  • koncert z udziałem uczniów naszej szkoły (Darii Kaczmarczyk, Wiktorii Banaś, Karoliny Jaworskiej), podopiecznych MDK – u, gwiazd takich programów telewizyjnych, jak You Can Dance i The voice of Poland
  • przedstawienie „Miss Saigon” w wykonaniu Śródmiejskiego Teatru Muzycznego.

Ponadto przez cały dzień uczennice z klas III GL i II Kl prowadziły kawiarenkę zaopatrzoną w pyszne ciasta własnego wypieku. Pieniądze uzyskane z ich sprzedaży zasiliły oczywiście konto WOŚP. Mówiąc o imprezie, nie można zapomnieć o wolontariuszach z Mączeńskiego, którzy przez cały dzień, nie zważając na pogodę, zbierali na ulicach Powiśla pieniądze do puszek.

Ze wszystkich tych akcji udało się nam uzyskać około 12 tysięcy złotych! To o ponad 3 tysiące więcej niż w zeszłym roku. Dziękujemy wszystkim darczyńcom. Ale podziękowania należą się też tym, którzy włączyli się w organizację WOŚP – u przy Łazienkowskiej: artystom, prowadzącym koncert (Julii Skrzypczak, Dominikowi Kowalskiemu, Filipowi Dzido), opiekunom Samorządu Szkolnego, ofiarodawcom ciast do kawiarenki, organizatorom zabaw.

Dziękujemy!