W zeszłym tygodniu, w czwartek i w piątek 17 i 18 marca, mieliśmy w naszej szkole niesamowite zajęcia z wolontariuszami z Kenii i Azerbejdżanu, którzy przyjechali do nas z Europejskiego Forum Młodzieży.
Sheerow i Mirnizami (wszyscy nazywaliśmy go Masakra, bo on sam uwielbia tę ksywkę!) spędzili z naszymi uczniami z technikum i z liceum całe 2 dni. Mieliśmy mnóstwo dobrej zabawy, bo poczucie humoru obydwoje mają ogromne. Było dużo ruchu, improwizacji, odgrywania ról, wymyślania historyjek i żartów. Dowiedzieliśmy się wiele ciekawych rzeczy o innych kulturach i o idei pracy wolontariackiej w świecie. Przede wszystkim jednak staliśmy się bardziej otwarci i tolerancyjni. Fajne było też to, że bardzo się do siebie nawzajem zbliżyliśmy i zintegrowaliśmy ze sobą. I to wszystko działo się oczywiście po angielsku!
Dziękujemy Dyrekcji, nauczycielom (szczególnie pani Hannie Modzelewskiej) i Samorządowi Szkolnemu za organizację tych warsztatów.