„Moja klasa ‘’

Zajęcia integracyjne odbyły się dnia 2 września na pierwszych 3 godzinach lekcyjnych. Zajęcia „Moja klasa ” były zorganizowane dla uczniów klas pierwszych i były prowadzone przez szkolną Panią Pedagog. W czasie naszego spotkania odbyło się wiele świetnych zabaw w grupach, w których chętnie braliśmy udział. Na początku naszego spotkania wszyscy usiedliśmy w kole, tak aby każdy widział siebie nawzajem. Po kolei poznawaliśmy swoje imiona, hobby, pasje. Każdy miał szansę opowiedzieć coś ciekawego o sobie i swoich zainteresowaniach. Prace w mniejszych grupach miały na celu wyłowienie wszystkich naszych wspólnych cech. Okazało się, że mamy rożne zainteresowania. Począwszy od czytania książek, przez pływanie, po kolarstwo. Zabawy, które wymagały od nas wstawania z naszych miejsc, pozwalały nam poczuć się swobodnie w towarzystwie naszej nowej klasy. Niepewność i lęk, które towarzyszyły nam na rozpoczęciu roku szkolnego, zniknęły po zajęciach integracyjnych. Przez cały czas była bardzo miła atmosfera. Wszyscy byli dla siebie uprzejmi, życzliwi , sympatyczni oraz chcieli ze sobą nawzajem rozmawiać. Według mnie, takie zajęcia są bardzo potrzebne. Ułatwiają pierwsze kontakty, przyjaźnie. Zajęcia przebiegły pomyślnie i wiem, że wszystkim się podobały, co przełożyło się na miłą atmosferę poznającą w klasie, szkole i po lekcjach. Jeżeli masz jakieś wątpliwości i nie zgadzasz się z moją opinią, przyjdź do naszej szkoły i oceń to sam.

Wiktoria Siemińska, klasa I A