22 lutego świętowaliśmy uroczyste otwarcie zmodernizowanych sal do nauki języków obcych, które znajdują się na trzecim piętrze budynku naszej szkoły. Na tę uroczystość, oprócz społeczności szkolnej, przybyli zaproszeni goście, w tym burmistrz Dzielnicy Śródmieście – p. Piotr Kaźmierczak oraz naczelnik Wydziału Oświaty Dzielnicy Śródmieście – p. Łukasz Kasprzak. Spotkanie rozpoczęło się od symbolicznego przecięcia wstęgi, po którym mieliśmy okazję po raz pierwszy obejrzeć w pełni wyposażone w nowe sprzęty szkolne i urządzenia multimedialne nasze sale lekcyjne. One naprawdę robią wrażenie! Niegdyś ciasne, ciemne korytarze, niskie sufity - teraz to wszystko emanuje światłem, przestrzenią i nowoczesnością. Każda z sal ma swój niepowtarzalny klimat – jej wystrój jest związany tematycznie z nauczanym w niej językiem.

Podczas spaceru po trzecim piętrze wszyscy goście mogli skorzystać z poczęstunku przygotowanego przez uczniów klasy 2 KL, który również nawiązywał do tradycyjnego menu danego kraju. Po zwiedzaniu rozpoczęła się część artystyczna przygotowana przez młodzież z klasy 2 KL oraz podziwialiśmy tańce irlandzkie wykonane przez zaproszony na tę uroczystość zespół.. Ostatnim punktem programu był poczęstunek tortem, który został specjalnie zamówiony na tę właśnie uroczystość.