8 i 9 marca 2016 r. klasa I E miała okazję zwiedzić pokazowy dom pasywny wykonany przez firmę Brawo Domy Pasywne z rozwiązaniami technologicznymi firmy Saint-Gobain. Dom ten mieści się w Stawigudzie koło Olsztynka i jest wykonany w technologii energooszczędnej. Uczniowie klasy budownictwa pasywnego mogli na własne oczy przekonać się, czym różni się budynek energooszczędny od tradycyjnego.
Dwupoziomowy budynek o powierzchni ogrzewanej 205,86 m2 jest wykorzystywany do celów pokazowych i szkoleniowych. Specjaliści, architekci, inżynierowie, a przede wszystkim osoby zainteresowane budową takiego domu mogą zapoznać się tu z technologiami i produktami wykorzystanymi przy realizacji projektu, a także samemu ocenić jak się mieszka w budynku wybudowanym wg najlepszych standardów.
Dom w Stawigudzie powstał w systemie budownictwa szkieletowego, prefabrykowanego (stąd nazwa „PREFAB"). Prezentuje nowoczesne rozwiązania dla budynków, spełniając surowe kryteria standardu domu pasywnego (określone wg Polskiego Instytutu Budownictwa Pasywnego i Energii Odnawialnej) oraz standardu Multi-Comfort. Standard Multi-Comfort, opracowany przez grupę Saint-Gobain, opiera się na siedmiu zasadach: komforcie ekonomicznym, termicznym, akustycznym, dobrej jakości powietrza, bezpieczeństwa, estetyki, a także komforcie ekologicznym.