1 marca klasa budownictwa pasywnego i energooszczędnego uczestniczyła w kolejnym szkoleniu zorganizowanym przez firmę Saint-Gobain Polska na temat ścian w systemach suchej zabudowy. Szkolenie prowadził pan Dariusz Składanowski - kierownik systemów dla budownictwa mieszkaniowego w firmie Sain-Gobain.
Technologia suchej zabudowy jest coraz częściej stosowana w budownictwie. Charakteryzuje się szybkością i dokładnością wykonania, możliwością różnej aranżacji wnętrz, niskim kosztem montażu. Pan Dariusz Składanowski omawiał także zastosowanie płyt gipsowo-kartonowych dźwiękoizolacyjnych RIGIPS PRO Aku do systemów akustycznych, dźwiękoizolacyjnych. Płyty te zawierają specjalne włókna mineralne i inne dodatki, mające na celu ograniczenie przenikania dźwięku.