24 lutego klasa I E (budownictwo pasywne i energooszczędne) uczestniczyła w szkoleniu zorganizowanym przez firmę Saint-Gobain. Firma Saint-Gobain w ramach patronatu nad tą klasą przybliżyła uczniom zagadnienia związane z izolacją termiczną w budynkach szkieletowych.
Skuteczna izolacja termiczna to przede wszystkim dobry materiał izolacyjny. Nowoczesne izolacje termiczne mają lepsze parametry cieplne, niż tradycyjne materiały. Aby dom był energooszczędny, czy pasywny konieczne jest więc zastosowanie wszystkich kompleksowych rozwiązań poprawiających jakość energetyczną budynku. Nie wystarczy montaż okien energooszczędnych, czy zwiększenie grubości izolacji zewnętrznej ścian. Przy budowie domu w technologii szkieletu drewnianego trzeba szczególną uwagę przyłożyć do zapewnienia odpowiedniej szczelności budynku dokładnie izolując już podwalinę, osadzenie stropów, instalacji, okien itp. Nasi uczniowie zostali zapoznani z niektórymi materiałami i rozwiązaniami firmy Sain-Gobain.