Stało się już tradycją naszej Szkoły, że z okazji przypadającego corocznie 11 listopada – Święta Niepodległości naszej Ojczyzny, odwiedzamy miejsca tak nierozerwalnie związane z postacią Marszałka Józefa Piłsudskiego – jakim jest Belweder.
Tak, jak w ubiegłym roku, w dniu 16 listopada 2015 r. uczniowie trzech klas Technikum i trzech klas Liceum, odwiedzili Pałac Belwederski. Podczas 1,5 godzinnego spaceru nasza młodzież miała możliwość zwiedzenia wystawy poświęconej Marszałkowi Piłsudskiemu, odwiedzenia Jego gabinetu, obejrzenia wystawy ukazującej historię Orderu Wojennego Virtuti Militari oraz historycznych sal recepcyjnych, w których kolejni Prezydenci RP przyjmują odwiedzające Polskę delegacje Prezydentów innych państw. Młodzież miała także okazję zatrzymać się na dłużej w kaplicy prezydenckiej utworzonej w podziemiach Belwederu przez Prezydenta Lecha Wałęsę – pierwszego lokatora Pałacu już w wolnej III RP, to tam uczniowie wysłuchali opowieści o dziejach Rezydencji Belweder na tle dziejów naszej Ojczyzny, o odwiedzających ją gościach, obejrzeli również dary przekazywane do kaplicy przez kolejnych Prezydentów Polski – Lecha Wałęsę, Aleksandra Kwaśniewskiego, Lecha Kaczyńskiego i ostatniego lokatora Belwederu Prezydenta Bronisława Komorowskiego.
W całym procesie dydaktycznym oprócz wiedzy zdobywanej podczas zajęć lekcyjnych z historii i WOS-u na szczególną uwagę zasługują zajęcia prowadzone poza szkołą, podczas których młodzież może odwiedzać miejsca szczególnie związane z naszą historią i jej bohaterami, a takim szczególnym miejscem jest właśnie Belweder – w sposób tak bliski związany z Marszałkiem Józefem Piłsudskim.
W odczuciu naszych uczniów i towarzyszących im nauczycieli, kontakt z tak bezcennymi zbiorami i możliwość, chociaż na krótką chwilę- przebywania w pomieszczeniach, którymi przechadzał się nasz Wielki Rodak – Marszałek Józef Piłsudski, pozostaną na długo w ich pamięci, będąc niepowtarzalną lekcją historii.
Zajęcia w Belwederze zorganizowała przy życzliwej współpracy pracowników Rezydencji Belweder, funkcjonariuszy Biura Ochrony Rządu – Biblioteka szkolna.