3 listopada 2015 roku grupa przedstawicieli Samorządu Szkolnego wraz z opiekunami wyjechała na wycieczkę integracyjną do Lublina. Wycieczka była też formą nagrody za pracę samorządu w minionym roku szkolnym. Jej fundatorem była Rada Rodziców.
Po dotarciu na miejsce spotkaliśmy się z panem przewodnikiem, który pokazał nam piękne zakątki tego miasta oraz opowiedział kilka ciekawych historii z nimi związanych. Spacerując po Starym Mieście, zwiedzieliśmy między innymi bogato zdobioną gotycką kaplicę, ufundowaną przez króla Kazimierza Wielkiego, posiadającą znak dziedzictwa europejskiego. Obejrzeliśmy również Bazylikę, a także przylegający do niej skarbiec, skrywający wiele drogocennych przedmiotów. Poznaliśmy również dzieje dzielnicy żydowskiej, po której obecnie została już tylko stara, gazowa latarnia.
Zwiedzaniu sprzyjała wyjątkowo piękna tego dnia pogoda. Podczas całodniowego spaceru po Lublinie mieliśmy okazję poznać nie tylko piękne miasto na południowym wschodzie Polski, ale również siebie wzajemnie. Przecież będziemy współpracować ze sobą przez cały najbliższy rok, a więc taka integracja była nam potrzebna.

Aleksandra Witkowska kl. II CL