25 września 2015 r. odbyła się wycieczka integracyjna do Nieborowa dla uczniów klas pierwszych Technikum Budowlanego nr 1  im. Zdzisława Mączeńskiego. Wyjazd przebiegł zgodnie z planem zajęć, których tematyka dotyczyła sztuki przetrwania w ekstremalnych warunkach, udzielania pomocy w nagłych przypadkach. Konkurencje wykonywane w grupach sprawiały nam wiele radości oraz śmiechu. Zabawy wymagały od nas wzajemnego słuchania, zaufania oraz nietuzinkowych rozwiązań. Wycieczka pozwalała nam zbliżyć się do siebie, znaleźć wspólne tematy oraz zainteresowania. Nauczyciele również świetnie się bawili robiąc zdjęcia i rozmawiając z nami. Wiem, że takie wycieczki są bardzo potrzebne, aby w klasie oraz szkole była zawsze mila atmosfera do nauki. Wszyscy wracaliśmy zadowoleni z lekcji na świeżym powietrzu. Zajęcia integracyjne okazały się świetna zabawą, podczas której połączone zostało to co przyjemne z pożytecznym. Czy zdobyte umiejętności dotyczące sztuki przetrwania pomogą nam… przetrwać kolejne lata nauki? – czas pokaże.

Wiktoria Siemińska kl. 1A