Już po raz czwarty uczniowie naszej szkoły uczcili udziałem w Biegu Mączeńskiego, obchody Tygodnia Patrona Technikum Budownictwa i Architektury. 26 października 2016 r, siedemnastu sympatyków biegania o godzinie 11.00 rozpoczęło rywalizację na dystansie 3000 m w Parku Rydza – Śmigłego. Z okien budynku naszej szkoły uczniowie mogli obserwować startujących. Profesjonalną pomoc medyczną zapewniła biegaczom ekipa 4 przyszłych ratowników medycznych z klasy 2 GL pod przewodnictwem naszej szkolnej pielęgniarki. Nad sprawnym przebiegiem zawodów czuwali wolontariusze - grupa sędzin z klasy 1 GL i 1 KL.
Wspaniała atmosfera pozytywnej rywalizacji udzieliła się nawet nieznajomym widzom, którzy niezwykle miło komentowali nasz bieg i z zainteresowaniem przyglądali się młodzieży. Najszybszym uczniem naszej szkoły na dystansie 3000 m, okazał się Edward Baltaza z 2 GL, drugie miejsce wywalczył Mateusz Kruk z klasy 3 A, a trzecie Mateusz Karpiński z klasy 2 E. Wśród dziewcząt zwyciężyła Justyna Wesołowska z klasy 1 KL, druga dobiegła na metę Róża Sadlik, a trzecie miejsce ex aequo wywalczyły Julia Kacprzak i Oliwia Strąk.
Z rąk Pani Dyrektor Barbary Krakós uczestnicy biegu oraz wolontariusze odebrali pamiątkowe dyplomy i nagrody, które wraz z wodą i owocami dla startujących, ufundowała Rada Rodziców.