W związku z obchodami "Roku Sienkiewicza" 29 września 2016 roku, czyli w Ogólnopolskim Dniu Głośnego Czytania, w naszej szkole odbyło się "Czytanie Sienkiewicza". Podczas trzeciej godziny lekcyjnej wszyscy uczniowie wraz z nauczycielami oddawali się lekturze wybranych utworów pisarza. Teksty były zróżnicowane, od "Quo vadis" czy "Potopu" po nowele. Wykorzystane zostały nie tylko książki, czyli forma tradycyjna, ale również nowoczesne nośniki elektroniczne: rzutniki, komputery, telefony komórkowe, audiobooki. Metody przekazu także wybrano różne. Dominowali lektorzy, ale pojawiło się też czytanie z podziałem na role.
Była to wprawdzie jedna godzina lekcyjna, lecz jednocząca wszystkich przy słowach wielkiego pisarza i zachęcająca do sięgnięcia po inne teksty Noblisty. W czytelni "Listy z podróży do Ameryki" były zaś czytane cały dzień.
Akcja "Czytanie Sienkiewicza" została zorganizowana przez Zespół Biblioteki przy współpracy Zespołu Języka Polskiego oraz wychowawców.