Technikum Budownictwa i Architektury nr 1 im. Zdzisława Mączeńskiego współpracuje z wieloma firmami i instytucjami związanymi z budownictwem. Tym razem zostaliśmy  zaproszeni na Dzień Budowlańca w ramach VI Ogólnopolskiej Konferencji Studentów Budownictwa, które odbyło się 11 maja na SGGW.
 W programie znalazły się interesujące wykłady, stoiska firm i instytucji budowlanych, zwiedzanie nowoczesnych laboratoriów, konkursy i inne atrakcje. Nasi uczniowie. zapoznali się też z ciekawą ofertą uczelni w zakresie budownictwa.
Szczególnie interesujące były dla nas wykłady:
Ścieżki kariery w budownictwie,-wygłoszony przez przedstawiciela Polskiego Związku Inżynierów i Techników Budownictwa,
Rekordowy most kompozytowy - wygłoszony przez przedstawiciela Mostostalu Warszawa,
Budownictwo energooszczędne i pasywne- wygłoszone przez przedstawiciela Stowarzyszenie Białe Murowanie.
Mogliśmy dowiedzieć się również z jakich warstw zbudowany jest tzw. zielony dach, jaką pełni rolę  a także jak odprowadzać z niego wodę.