W dniu 31-01-2017 r. uczniowie klasy IIA technikum budowlanego, po raz kolejny uczestniczyli w spotkaniu z pracownikami firmy Erbud S.A. Spotkanie miało charakter „nauka poprzez zabawę – praca w zespole”.
Uczniowie zostali podzieleni na dwie grupy, zadanie przygotowane przez panie dotyczyło: zaprojektowanie i zbudowanie , przy użyciu dostępnych materiałów , separatora kulek. Na wspólną realizację obie grupy miały ok 30min, łącznie z przeprowadzeniem testu. Po wybudowaniu separatora kulek, grupy omówiły budowę urządzenia i pokazały w jaki sposób działa. Pani Karolina Kowalczyk następnie przeprowadziła rozmowę z uczniami :
- co im się podobało w zadaniu ?
- jak podeszli do zadania?
- kogo wytypowali by na lidera grup?

Panie z firmy Erbud S.A wyjaśniły uczniom , że w taki m. in. sposób odbywa się u nich rekrutacja do pracy – praca w budownictwie to efekt pracy zespołowej , każdy musi wziąć odpowiedzialność za drugą osobę, na budowie liczy się czas, należy tak rozplanować budowę aby w określonym czasie wykonać zaplanowane roboty. To zadanie miało uświadomić uczniów, co to jest budownictwo , to przede wszystkim odpowiedzialna profesja, dlatego budowlaniec powinien wykazać się : precyzją spostrzegawczością , musi być odpowiedzialny za bezpieczeństwo własne i podległy mu zespół na budowie.
Na koniec panie zaprosiły uczniów na kolejne spotkanie,  które odbędzie się 28 lutego 2017 roku.

prof. E. Lis