1 września 2016 r. o godzinie 11:00, jak co roku o tej porze, rozległ się pierwszy (po wakacyjnej przerwie) dzwonek i padły słowa pani dyrektor Barbary Krakós: „Rok szkolny 2016/2017 uważam za rozpoczęty”. Te dwa fakty nie pozostawiły już żadnych złudzeń niepoprawnym optymistom – wakacje naprawdę się skończyły. Rozpoczął się nowy rok szkolny. Dla uczniów technikum to także pierwszy dzień z nową nazwą szkoły - Technikum Budownictwa i Architektury nr 1 im. prof. Zdzisława Mączeńskiego.

Wśród zgromadzonej na sali gimnastycznej młodzieży pani dyrektor szczególnie ciepło powitała uczniów klas pierwszych, życząc im, by w naszej szkole odnosili same sukcesy i znaleźli przyjaciół.

Z okazji nowego roku szkolnego wszystkim uczniom życzymy jak najlepszych wyników w nauce, a nauczycielom wytrwałości i zadowolenia z pracy.