Dnia 21.03.2017 r. uczniowie klas III TBiA uczestniczyli w szkoleniu technologicznym na temat „Podstawy nowoczesnej techniki deskowań Peri” w Płochocinie.
Szkolenie rozpoczęło się od zapoznania uczniów z działalnością firmy Peri założonej w 1969 r. w Niemczech. Jest to jeden z największych producentów deskowań i rusztowań, który działa na świecie i posiada 60 spółek, zatrudniając 7700 pracowników.
Wykładowca mgr.inż. Ryszard Senderek przedstawił w formie filmów instruktażowych techniki deskowań ściennych, nowoczesne systemy stropowe:

• system MULTIFLEX
  • system SKYDECK
  • stoły stropowe.

Uczniowie mieli okazję zobaczyć zastosowanie na budowach świata wyżej wymienione systemy i zadać wiele pytań. Po przerwie kawowej uczniowie przeszli do hali wystawowej, gdzie był przygotowany pokaz systemów: deskowania, pomostów i rusztowania. Tam można było samodzielnie montować niektóre elementy systemów ściennych i stropowych. Po przerwie obiadowej miało miejsce podsumowanie szkolenia i wręczenie certyfikatów. Uczniowie byli usatysfakcjonowani tematem i poziomem szkolenia.

prof. Jolanta Bukowska-Bohater