9 listopada w naszej szkole z okazji Święta Niepodległości po raz pierwszy odbyła się gra szkolna. Samorząd Uczniowski zrealizował swój projekt. Pomysłodawczynie zabawy: Dominika Potyra i Maria Kluczyńska, przygotowały dla uczestników 5 zadań i zaangażowały w realizację projektu swoich kolegów i koleżanki oraz przyszłych ratowników medycznych z klasy 2 GL.
Zainteresowanie grą było bardzo duże i ostatecznie 9 drużyn 3 osobowych rozpoczęło rywalizację. Pierwszym zadaniem, wprowadzającym w klimat międzywojenny, było rozszyfrowanie zagadki. Przydała się wiedza z zakresu pierwszej pomocy, sprawności na „polu bitwy”, orientacji przy odczytywaniu mapy i wiedza historyczna w teście końcowym. Odkrywanie zakamarków naszej starej szkoły było dodatkową atrakcją dla zawodników.
Ta niecodzienna zabawa była jeszcze długo omawiana i wspominana przez wszystkich uczestników, którzy na pamiątkę udziału otrzymali pamiątkowe certyfikaty. Pierwsze miejsce zdobyły ekipy z klasy 1
A i 3 A, pozostałe miejsca na podium zajęły klasy 1 GL i 1 G. Medalistów zapraszamy na pyszną przekąskę w czasie Festiwalu Zdrowia w grudniu. Dziękujemy wszystkim za wspaniałą atmosferę i zapraszamy za rok.

prof. Izabella Obłękowska