Klasa 3 A, 18 listopada udała się na wycieczkę, gdzie zwiedziła budowę "City Link" przy ul. Wolskiej 45. Inwestycja ta jest realizowana przez firmę KARMAR.
Celem wyjścia było obejrzenie realizowanego projektu, a następnie oprowadzenie uczniów po placu budowy.
Na miejscu zostaliśmy przywitani przez kierownika budowy oraz specjalistę do spraw BHP.
Zaproszono nas do sali wykładowej, gdzie odbyła się prezentacja na temat aspektów zarządzania budową oraz rozwiązywania na niej problemów zagrożeń dla zdrowia i życia pracowników.
Przedstawiono nam metodę wykonania kondygnacji w budynku, polegającą na zabezpieczeniu ścianami szczelinowymi oraz stropową metodę realizacji z częściowym rozparciem ścian wykopu w rejonie projektowanych ramp zjazdowych stropami rozporowymi.
Po zakończeniu prezentacji nadszedł czas na najbardziej wyczekiwaną część wycieczki. Zostaliśmy zapoznani z zasadami panującymi na budowie, otrzymaliśmy kaski wraz z kamizelkami i mogliśmy udać się na zwiedzanie budowy.
Mogliśmy obejrzeć poziom -1, gdzie dostrzegliśmy różnicę pomiędzy betonem konstrukcyjnym, a ścianą wykonaną metodą szczelinową. Następnie oprowadzono nas po mieszkaniu, które znajdowało się na pierwszym piętrze o powierzchni 35 m2.
Podczas wizyty najistotniejsze było przekonanie się, jak ważne na budowie jest przestrzeganie zasad BHP.

uczniowie 3 A