13 października 2016 r. pojechaliśmy na jednodniowy wyjazd integracyjny do Radziejowic. W wyjeździe brali udział członkowie Samorządu Szkolnego z Zespołu Szkół nr 23. Nasz autobus wyjechał spod szkoły o godzinie 8:40.
Miejscem docelowym naszej wycieczki był Dom Pracy Twórczej w Radziejowicach. Zaraz po przyjeździe odbyły się zajęcia w dwóch grupach – warsztaty z Capoeiry oraz robótek ręcznych. Zaraz po warsztatach podzieliliśmy się na grupy. Jedna z nich miała za zadanie nazbierać drewna na ognisko, a pozostałe zajęły się planowaniem i omówieniem działań samorządu w trakcie bieżącego roku szkolnego. Kolejnym punktem programu był obiad, który zjedliśmy w restauracji w Pałacu w Radziejowicach, następnie również w tym samym miejscu odbyło się zwiedzanie wystawy obrazów Józefa Chełmońskiego. Po obiedzie przystąpiliśmy do przygotowania ogniska. Część uczniów poszła do sklepu kupić rzeczy potrzebne na ognisko, a druga przygotowywała w tym czasie palenisko. W końcu odbyło się upragnione przez wszystkich ognisko, które okazało się być najprzyjemniejszym punktem wycieczki.
Pod szkołę wróciliśmy około godziny 19-tej. Ten zaledwie jednodniowy wyjazd zintegrował wszystkich jego uczestników. Wszyscy wrócili zadowoleni i zgodnie stwierdzili, że był to jeden z ciekawszych wyjazdów samorządowych.