27 października 2016 r. odbył się po raz 10-ty Szkolny Konkurs Wiedzy o Patronie naszej szkoły - profesorze Zdzisławie Mączeńskim. Honorowymi gośćmi i jednocześnie członkami jury byli: pani Barbara Młynarska - przewodnicząca Stowarzyszenia Absolwentów Technikum oraz profesor Marek Kisilowski - prawnuk naszego patrona.
W konkursie wzięły udział 5-osobowe drużyny klas pierwszych, które starały się nie tylko precyzyjnie odpowiadać na zadawane pytania, ale musiały wykazać się także refleksem, aby jako pierwsze zgłosić się do udzielania odpowiedzi. Pytania konkursowe przygotowała i przedstawiała pani wicedyrektor Grażyna Dębowska. Po zaciętej rywalizacji zwyciężyła drużyna z klasy 1 A, drugie miejsce zajął zespół z klasy 1 G, a trzecie uczniowie z klasy 1 E. Wszystkie zespoły były gorąco dopingowane przez swoje klasy i wychowawczynie.
Profesor Marek Kisilowski pogratulował wiedzy o swoim pradziadku wszystkim uczestnikom konkursu i wraz z panią Barbarą Młynarską wręczył drużynom nagrody rzeczowe.