Tegoroczny karnawał zakończył się w szkole spotkaniem z muzykiem bluesowo-rockowym, gitarzystą i kompozytorem, p. Tomaszem Grzechnikiem. Opowiedział on o początkach swojej muzycznej pasji i fascynacji bluesem. Pokazał różne rodzaje gitar, w tym rezofoniczną oraz różnice w sposobie grania i efekty dźwiękowe, a także technikę gry „slide”. Wyjaśnił, na czym polega akt twórczy jakim jest komponowanie. Opowiedział o swoim zespole muzycznym i pracach nad materiałem na płytę. Wyjaśnił również, dlaczego preferuje płyty fizyczne, a nie pliki MP3.
Wywiad przeprowadziły uczennice klasy 2 KL :Marcela Borejszo i Michalina Dutka. W roli dziennikarek wypadły znakomicie!
Na zakończenie spotkania odbył się koncert na dwie gitary. Pan Tomasz Grzechnik zagrał z Tytusem Długołęckim, uczniem klasy 1 KL.
Zespół Biblioteki zaprasza na kolejne spotkania.

p. Agnieszka Goszczycka