24 października 2017 r. dwie klasy trzecie o profilu budowlanym uczestniczyły w szkoleniu zorganizowanym przez firmę SFAPoland. Temat spotkania dotyczył różnego rodzaju pomp. Panowie reprezentujący firmę przygotowali specjalną prezentację o działalności firmy, jak również pokaz pomp, które miały nam pomóc zrozumieć technologię i sposób ich działania. Zadbali o katalogi i certyfikaty dla uczniów uczestniczących w szkoleniu.
Z przedstawionej prezentacji dowiedzieliśmy się, że firma SFAPoland istnieje na rynku od 1958 roku. Wtedy też powstał pierwszy pomporozdrabniacz. Firma ta jest znana i ceniona przez klientów na całym świecie z produkcji niezawodnych pomporozdrabniaczy i pomp do ścieków. Od lat poszerza swoją ofertę o urządzenia, które stosowane są nie tylko w branży sanitarnej, ale również w technice grzewczej, czy klimatyzacyjnej.
Na szkoleniu dowiedzieliśmy się co to jest:

• POMPOROZDRABNIACZ, czyli urządzenie do rozdrabniania i tłoczenia ścieków,
  • SANICOMPACTY kompaktowe WC ze zintegrowanym popmporozdrabniaczem wewnątrz,
  • POMPY do ścieków,
  • POMPKI DO SKROPLIN czyli pompki do odprowadzania skroplin z klimatyzatorów,
  • SANICONDENS to pompki do kondensatu z kotłów kondensacyjnych,
  • PRZEPOMPOWANIE czyli pomporozdrabniacze pompy do ścieków o dużych wydajnościach.

Ponadto dowiedzieliśmy się, w jaki sposób używając urządzeń z oferty firmy przekształcić schowek lub inne pomieszczenie w łazienkę, która będzie w stu procentach sprawna. Sprzęty które posiada SFAPoland nie tylko służą  do łazienek, ale również można je zastosować w kuchni, czy innych pomieszczeniach.
Na końcu szkolenia panowie chcieli sprawdzić ile zrozumieliśmy, dlatego zadali kilka pytań odnoszących się do tematu spotkania. Za poprawne odpowiedzi byliśmy nagradzani drobnymi upominkami.
Szkolenia tego typu są bardzo ciekawe i rozwijające naszą wiedzę na tematy związane z budownictwem i zastosowaniem różnych urządzeń do wykańczania pomieszczeń. Tym razem były to urządzenia sanitarne. Ważne dla mnie jest również otrzymywanie certyfikatów, które zaświadczają o pogłębianiu wiedzy zawodowej. Szkolenie wzbogaciło nas o dodatkową wiedzę, którą kiedyś możemy wykorzystać w praktyce.

Sebastian Pacuła 3E