Zwycięzcy konkursu rysunkowego "Lubię rysować..."

Ogłaszamy listę zwycięzców konkursu organizowanego przez naszą szkołę.

1 miejsce - Dominika Wilkowojska z Gimnazjum nr 74 im. W. Górskiego, ul. Tołstoja 2


Za bardzo ciekawy temat pracy, którą można zatytułować „czas wolny 16-latków” lub „dzień z mojego życia” lub „na moim podwórku w sobotę”. Temat pracy bardzo dojrzały, intrygujący, pełen treści i symboliki; przedstawiony w sposób świeży, pogodny, piękny, czysty, staranny – wskazujący na wielką wrażliwość autorki, jej ciekawość świata, umiejętność obserwacji i potrzebę wypowiedzi plastycznej.


2 miejsce - Aleksandra Lech z Gimnazjum nr 74 im. W. Górskiego, ul. Tołstoja 2


Za „budowlany” temat pracy plastycznej – dobrą kompozycję, głębię pejzażu i światłocień, za bardzo dobre pokazanie struktury budowli i pustyni oraz sugestywność upalnego dnia; potrzebę wypowiedzi plastycznej, za duże zdolności.


3 miejsce - Justyna Zajączkowska z Gimnazjum nr 23 im. I. Sendlerowej, ul. Tarnowiecka 4


Za warsztat rysunkowy – umiejętność przedstawienia przestrzeni za pomocą światłocienia i waloru oraz odtworzenia kształtu, za swobodę posługiwania się ołówkiem, kreskę pełną niepokoju i ekspresji, za umiejętność obserwacji.

W związku z wysokim poziomem nadesłanych prac, oraz w uznaniu pracy nauczycieli uczących rysunku, Jury konkursu  „Lubię rysować” podjęło następującą decyzję:

Uczniowie, biorący udział w konkursie, z Gimnazjum nr 23 im. I. Sendlerowej, ul. Tarnowiecka 4, z Gimnazjum nr 74 im. W. Górskiego, ul. Tołstoja 2, a także Maja Wiśniewska z Gimnazjum nr 95, ul. Lokajskiego 3 i Weronika Brendel zostali nagrodzeni zakwalifikowaniem na kurs rysunku odręcznego w Technikum Budowlanym nr 1, przy ul. Górnośląskiej 31.

Pełna lista osób zakwalifikowanych do kursu rysunku odręcznego:

  1. Lech  Aleksandra; Gimnazjum nr 74 im. W. Górskiego, ul. Tołstoja 2
  2. Niewczas Iza ; Gimnazjum nr 74 im. W. Górskiego, ul. Tołstoja 2
  3. Wilkowojska Dominika; Gimnazjum nr 74 im. W. Górskiego, ul. Tołstoja 2
  4. Mikołajczyk Ola; Gimnazjum nr 23 im. I. Sendlerowej, ul. Tarnowiecka 4
  5. Mikołajczyk Maria; Gimnazjum nr 23 im. I. Sendlerowej, ul. Tarnowiecka 4
  6. Gajda Mateusz; Gimnazjum nr 23 im. I. Sendlerowej, ul. Tarnowiecka 4
  7. Zajączkowska Justyna; Gimnazjum nr 23 im. I. Sendlerowej, ul. Tarnowiecka 4
  8. Bednarczyk Daria; Gimnazjum nr 23 im. I. Sendlerowej, ul. Tarnowiecka 4
  9. Wróbel Ola; Gimnazjum nr 23 im. I. Sendlerowej, ul. Tarnowiecka 4
  10. Pliszka Katarzyna; Gimnazjum nr 23 im. I. Sendlerowej, ul. Tarnowiecka 4
  11. Wiśniewska Maja; Gimnazjum nr 95, ul. Lokajskiego 3
  12. Brendel Weronika

Zajęcia będą odbywały się w pierwszą i trzecią sobotę miesiąca w godzinach 10:00 - 14:00 w siedzibie Technikum Budowlanego nr 1 przy ul. Górnośląskiej 31 w Warszawie.

UWAGA - ze względu na święta wielkanocne w kwietniu zajęcia odbędą się w dniach: 12 i 26 kwietnia.